Menu Content/Inhalt
Start arrow Artykuy arrow SPIMR w II etapie NGO

Menu gwne

Start
Artykuy
Szukaj
SPIMR w II etapie NGO PDF Drukuj E-mail
sobota, 14 lipiec 2007

Szanse na dofinansowanie SPIMR ze rodków unijnych rosn, ale naturalnie nie krzyczmy „Hop!”…

Nasze stowarzyszenie zoyo wniosek na Konkurs Projektów o dofinansowanie z unii  w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarzdowych, komponent „Demokracja i spoeczestwo obywatelskie”.

W  I etapie konkursu  wniosek  SPIMR Pt. Budowanie struktury organizacyjnej i wizerunku SPIMR  zosta pomylnie oceniony pod wzgldem formalnym i przeszed do etapu II, gdzie bdzie rozpatrywany pod ktem  merytorycznym. A wszystko to… niespodziewanie dla nas samych – wszak istniejemy krótko, nie mamy w swoim gronie ani prawników, ani speców od finansów (w kadym razie nikt taki si nie ujawni do tej pory), ani te waciwie nie sta nas na zapacenie „grubych” pienidzy firmie specjalizujcej si w sporzdzaniu takich wniosków, nie mówic o tym, e próby zaangaowania takiej firmy z uwagi na zbyt krótki czas na przygotowanie wniosku, skoczyy si fiaskiem.

Na pomys zoenia wniosku sami nie wpadlimy. Podszepna to nam i daa wiele cennych wskazówek jak si zabra za to „kobylaste” przedsiwzicie p. Viola abanow, szefowa fundacji „Muzyka jest dla wszystkich” www.muzykajest.pl . Jestemy jej za to niezmiernie wdziczni. Niemniej cay ciar opracowania i przygotowania wniosku spad na osoby reprezentujce SPIMR: Prezesa i Wiceprezesa. A, co tam, szefuj – niech haruj…

Na zapoznanie si z kilkudziesiciostronicowym opisem warunków i wymogów formalno-merytorycznych oraz wypenienie kilkunastostronicowego wniosku i napisanie uzasadnienia miaymy zaledwie 3 dni. By to ogromny wysiek. Sporo te si nauczylimy, co samo w sobie jest ju pewnym kapitaem na przyszo, ale wolaybymy naturalnie, by nasze starania przeoyy si na bardziej wymierne konkrety... czyli mamy nadziej na uzyskanie grantów z unii. Czy tak si stanie? Okae si ju niebawem. 

8 sierpnia 2007 maj zosta ogoszone wyniki na tej samej stronie, na której dzi mona pobra plik zawierajcy wykaz organizacji zakwalifikowanych do II czci konkursu i gdzie pod  nr 618 figuruje projekt zoony przez nasze stowarzyszenie:

http://www.funduszngo.pl/pl/demokracja-i-spoleczenstwo-strona-glown/wyniki-konkusu-projektow.html

Reszta w rkach „wszechwiedzcych” ekspertów-decydentów...

Zmieniony ( wtorek, 02 marzec 2010 )
 
wstecz   dalej »